Zhodnocení 1. kola Adidas běžeckého poháru

22. března 2013 v 16:57 | Eva |  Závody 2013
Ve středu 20.3.2013 v okolí vodní nádrže Džbán v Praze 6 proběhlo 1. kolo Adidas běžeckého poháru mládeže.
Za mladší žačky se na trať 1500 m v barvách atletického oddílu PSK Olymp Praha vydala Kačka a Julča, moderní pětiboj reprezentovala Agáta. Celkem závodilo rekordních 68 závodnic v této kategorii.
Všechny holky běžely moc hezky. Kačka doběhla na 2. místě v čase 5:41(+0:02 za vítězkou) a byla odměněna zimní růžovou (asi pořadatel věděl, že bude druhá) čepicí, Julča byla 4 (5:56) a víc než "bramborové" umístění jí těšilo, že předběhla pětibojařskou soupeřku Kačku T. (6:00), která doběhla na 5. místě. Agáta doběhla na bodovaném 13. místě a její čas byl 6:20.
Mladší žáci měli stejnou trať, Mates závodil za Olymp a v čase 5:40 "doskákal" pro bronz a modrou Adidas tašku. Tomáš běžel krásně a hodně rychle, držel se v čele závodního pole a doběhl na 12., bodovaném místě v čase 5:59. V této kategorii startovalo 52 kluků.
Venďa startovala za starší žačky ročníky 1998-1999. Na startu již nebylo tolik závodnic a tak se start obešel beze zmatků a strkání. Startovalo 23 závodnic. Vendulka běžela dobře, držela se mezi atletkami v polovině závodního pole a před cílem našla dost sil a skvělým závěrem ještě několik soupeřek předběhla. Doběhla na bodovaném 13. místě v čase 6:44.