Ohlédnutí za víkendem na Harrachově

11. listopadu 2012 v 21:43 | Klepa |  Soustředění
V pátek 9.11. po tréninku vyjela část naší tréninkové skupinky ve složení Matyáš, Tomáš, Omar, Adam, Julča, Venďa, Agáta a Kačka na víkend do Harrachova, jako obvykle na chatu Sportovního klubu policie na biatlonistickém okruhu.
Po příjezdu a lehké večeři všichni téměř okamžitě padli do předem ustlaných pelíšků a spali (zřejmě zmoženi tréninkem, cestou a dojmy Mrkající).
V sobotu se vstávalo v půl osmé a ihned po probuzení jsme šli dýchat čerstvý horský vzduch na výběhu na malém okruhu (1km). Nasnídali jsme se a šli jsme si připravit provizorní střelnici a proběhl střelecký trénink, který byl v polních podmínkách poměrně náročný.
Po lehké svačině jsme odjeli do Polska, do příhraniční obce Sklarska Poreba. Běželi jsme 8km zpět do chaty a až na drobný problém, kdy se Adam ztratil v Harrachově na vlakovém nádraží a místo směr Harrachov vyrazil do Kořenova (10 minut hrůzy pro trenéra a doprovod než se našel) to byl celkem vydařený trénink.
K obědu jsme měli polévku a bramborovou kaši se sekanou a kompot. Po obědě byl čas na přípravu do školy a všichni se opravdu dívali do učebnic (někteří i do těch svých).
Po svačině (děkujeme Lence za muffinky) jsme zdolali posilování - kruhový trénink prokládaný během a všichni jsme si šli na bowling a do bazénu, kde jsme uspořádali závody štafet holky proti klukům (vyhrály holkySmějící se ). Všichni se na chvilku regenerovali ve výřivce, která byla strašně teplá.
Do chaty jsme se vrátili už unavení, snědli jsme špagety - ty se moc nepovedly, ale když je hlad...podívali jsme se na opravdu výchovný film Nerozhodný, snědli popcorn a v 11 byl v chatě naprostý klid.
V neděli se vstávalo v osm hodin, probuzení pokračovalo posilovací rozcvičkou a snídaní. Potom jsme odjeli na plavecký trénink do Jablonce, kde jsme měli pronajatou dráhu. Po tréninku jsme šli do výřivky a ti nezničitelní a neunavitelní i na tobogán. Odjeli jsme na oběd do chaty (polévka, řízek z trouby a brambory nebo kaše, ananasový kompot). Po obědě byl jen krátký polední klid a šli jsme závodit ve střelbě. Střílelo se 4 x 5 ran a titul střelec skupiny zíslala Kačka se 151 kruhy, druhý byl Omar se 132 kruhy, třetí Adam nastřílel 127 kruhů. Další pořadí: Venďa 114 kruhů, Agáta 101 kruhů, Matyáš 90 kruhů, Julča 71 kruhů a Tomášovi se střílení vůbec nepovedlo - 9 kruhů. První tři dostali opravdové medaile a diplomy, ostatní ceny útěchy a své terče.
Po střelbě jsme se rozběhali, protáhli a vyrazili do dalšího závodu o medaile, tentokrát v běhu na 5,2 km v poměrně kopcovitém terénu, který dost klouzal. Vítězem se stal Matyáš v čase 20:25,84, druhá doběhla - dodusila se, v astmatickém záchvatu Kačka v čase 20:29,90 a třetí byl Tomáš, který běžel skvěle v čase 21:23,50. Čtvrtá Julča měla také dýchací obtíže a doběhla v čase 21:27,61, Agáta 23:48,50 (krásný běh), Venďa běžela moc hezky, ale na konci trati špatně šlápla a doběhla - dopajdala cílovou rovinkou v čase 25:51,35, Omar 30:46,39 a Adam 31:20,75.
První tři dostali medaili a diplom, Vendulka, Julča, Kačka a Omar tričko na střelbu a všichni dostali svačinu.
Následovalo balení, úklid chaty a odjezd domů.