Přebor Prahy v krosu

15. října 2012 v 10:15 | Eva |  Závody 2012
V neděli jsme závodili v Motole. Závod se jmenoval SRTC Motol (asi vypadl háček) a byl to název pravdivý. Na startech (především mladších kategorií) byla strkanice veliká. Byl to závod STRC a také Pražský přebor v přespolním běhu. Běhalo se na golfovém hřišti ve velmi svažitém terénu.
Na programu byly všechny kategorie a tak se dostalo i na reprezentanty naší tréninkové skupinky, Kačku, Matyáše a Julii, kteří se této dobrovolné akce zúčastnili.
V kategorii mladších žákyň se v barvách atletického klubu PSK Olymp Praha předvedla na kopcovité trati dlouhé 1500m v konkurenci 30-ti závodnic Kačka - doběhla v závodě STRC na třetím místě a protože jedna ze závodnic před ní nebyla z Prahy, v přeboru Prahy byla dokonce druhá. Její čas byl 6:34.
Julie ve stejném závodě v čase 7:21 obsadila deváté místo, v přeboru Prahy byla sedmá.
Za mladší žáky běžel na trati 2000m Matyáš. Trať zvládl skvěle a v konkurenci 26. atletů se neztratil. V závodě STRC doběhl na čtvrtém místě v čase 7:30 a protože, stejně jako u dívek, byl jeden ze závodníků před ním mimopražský, v přeboru Prahy byl třetí.