SOustředění Harrachov - den 2.

28. dubna 2012 v 22:52 | Eva |  Soustředění
Trénink v bazénu v Jablonci děti nevyčerpal a tak jsme se vydali ještě v noci hledat noční kešku (místo jsme našli celkem bez problémů,ale poklad ne).
Všichni byli plni života a do postele se je podařilo zahnat až okolo jedenácté.

Harrachov - den 2.

Druhý den začal výběhem do terénu ještě před snídaní. Po doběhu se rozdávaly vitamíny a snídalo se.
Po mytí nádobí a úklidu pokojů Mrkající se střílelo a následoval výběh po Harrachově.
Oběd...a polední klid, který všichni trávii aktivně venku, na sluníčku. Ve dvě hodiny jsme šli navštívit lanový park a všichni se svezli na bobovce. Po svačině byl rozchod do města (a utrácení).
Po večeři, když se setmělo, jsme svíčkami vyznačili trať na noční závod. Závod měřil jeden km, běžel se s baterkou, dobře známou trasou ve velmi těžkém terénu z rozbředlého, hlubokého sněhu.
V kategorii kluků zvítězil Tomáš, druhý byl Omar a třetí Matyáš. Dominik obsadil čtvrté místo.
V holčičí kategorii vyhrála Kačka, druhá byla Radka, třetí Julča, čtvrtá Vendulka a pátá Agáta.
Proběhlo vyhlašování vítězů, předání medailí a diplomů a sladká odměna v podobě poháru pro všechny.
Dnes byl den náročnější, v jedenáct už byli v posteli všichni a v půl dvanácté všichni spali.

Harrachov - den 3.

Ráno byl budíček o něco dříve, už v půl osmé. Výběh do terénu byl o něco kratší, protože ihned po snídani jsme vyráželi na závody v přespolním běhu do Jablonce nad Nisou. Ročníky 2000 běžely trať 1200m a 1999-ky 1800m. Tratě byly mírně kopcovité a každému tento terén nevyhovoval.
Matyáš získal bronzovou medaili v krásném závodě,Tomáš obsadil hezké 9.místo
V holčičí, maldší kategorii vybojovala stříbro Kačka, Julča byla 4. a Agáta 5.
Starší holky běžely také moc hezky, Radka byla celkově 4. a Vendulka 6.
Starší kluci - tentokrát moc nebojovali. Dominik 10. a Omar 11.
(Výsledky najdete ve fotogalerii).
Po závodech jsme se přesunuli do vesnice Jesenný, kde jsme měli oběd v trávě a čekali jsme zde na rafting.
Počasí nám opravdu přálo, jako objednané. Nejprve jsme vyfasovali neoprény, vodácké bundy, boty, vesty, helmy a pádla. Následovala instruktáž a suchý i mokrý nácvik. Potom už jsme nasedli do raftů a vyrazili směr Železný Brod. Začínalo se krásným jezem a pokračovalo se mnoha peřejemi...cesta byla proložena i nácvikem plavání v divoké vodě, záchranou tonoucího...a všechny děti si každou roli vyzkoušely na vlastní kůži (více ve fotografiích). Ještě že jsou dobře nadopovaní vitamíny.
Z Železného Brodu jsme dojeli do chaty na večeři a po večeři jsme se ještě vydali hledat noční kešku - opět jsme poklad nenašli.
Teď jsme dojedli zmrzlinový pohár a snažíme se donutit děti navštívit sprchu a "útulné" pelíšky.
Po poslední kontrole jsou děti voňavé a leží Rozpačitý (asi je zmohlo slunce).